Audi na Księżycu

Audi, specjalnym filmem reklamowym, oddaje hołd misji księżycowej Apollo
7 grudnia 1972 r., NASA wystrzeliła na księżyc swój ostatni pojazd kosmiczny. Równo 45 lat później, Audi upamiętnia to wydarzenie pokazując światu specjalnie z tej okazji wyprodukowany film reklamowy, zatytułowany „Apollo 45”. 65-sekundowa produkcja oddaje hołd słynnej, utrzymanej w tematyce eskimoskiej reklamie quattro z lat ’90 XX w. i daje widzom szansę na przeżycie „Misji na Księżyc” wraz z Audi lunar quattro.
Wg. założeń konstruktorów, księżycowy łazik Audi lunar quattro ma rozpocząć swą misję w roku 2019.

Reklama osadzona jest w przyszłości, w roku 2030. Dwóch astronautów eksplorujących powierzchnię Księżyca trafia tam na różne ślady: odcisk stopy Neila Armstronga z roku 1969, ślad lądownika ze statku Apollo 17 z roku 1972 i w końcu na ślady opon Audi lunar quattro z 2019.

Fabuła filmu odnosi się wprost do reklamy Audi z lat ’90 XX w., w której Eskimos uczy swego syna jak rozpoznawać ślady różnych zwierząt na śniegu, trafiając w końcu na odciski opon Audi quattro. Cztery pierścienie stworzyły ten film na pamiątkę ostatniego załogowego lotu na księżyc Apollo 17 sprzed dokładnie 45 lat, podkreślając jednocześnie swą ważną rolę, rolę Audi lunar quattro, w misji księżycowej zaplanowanej na rok 2019. „Wysyłamy quattro na księżyc” – wyjaśnia Giovanni Perosino, szef komunikacji marketingowej w AUDI AG. „To doskonała okazja do zaprezentowania efektywności naszych rozwiązań technicznych w rozmaitych warunkach. To zainspirowało nas również do nakręcenia tego krótkiego filmu.”

Koncern z Ingolstadt jest właśnie w trakcie prac przygotowujących Audi lunar quattro do prawdziwej misji na księżyc. Audi prowadzi prace nad łazikiem już od roku 2015, wspólnie z zespołem PTScientists (Part-Time Scientists) pod wodzą Roberta Boehme, założyciela i prezesa tego technologicznego start-up’a. Audi wspiera berlińską firmę ekspercką wiedzą i doświadczeniem w zakresie napędu na cztery koła quattro, lekkiej konstrukcji, napędów elektrycznego i hybrydowego typu plug-in (e-tron) oraz optymalizacji stylistyki.

Więcej informacji na temat powstania i historii projektu Audi lunar quattro znaleźć można na stronie www.audi.com/mission.

Źródło: Volkswagen Group Polska